موفقیت در سر جلسه امتحان:

 

موفقیت تحصیلی و موفقیت در سر جلسه امتحان

چگونه در سر جلسه امتحان تمرکز خود را حفظ کنیم؟؟؟

امتحان یکی از موقعیت های چالش برانگیز پیش روی دانش‌آموزان و دانشجویان است امتحان موقعیتی است که در آن دانش آموزان باید تمام آموخته های خود را بر روی ورقه کاغذ بیاورند حال بعضی از عوامل مانع از این می شود که دانش آموزان نتوانند به مطالعه بپردازند و در نتیجه اطلاعات خود را بر روی ورقه کاغذ به خوبی منتقل نکنند در ادامه چند نکته کاربردی را برای داشتن تمرکز با هم بررسی می کنیم.

به خاطر داشته باشید که موفقیت در امتحان یک شبه حاصل نمی‌شود بلکه موفقیت بر اساس داشتن تسلط بر روی موضوعات درسی ایجاد می شود بنابراین مطالعه در طی سال تحصیلی را جدی بگیرید اما اگر به هر دلیلی در طی سال تحصیلی مطالعه را جدی نگرفته اید اکنون وقت آن است که با جدیت و انرژی هرچه تمام به مطالعه این درس بپردازید به خاطر داشته باشید که داشتن خلاصه نویسی می تواند در ایام امتحانات به شما کمک شایانی را نماید علاوه بر داشتن خلاصه نویسی داشتن چارت نمودار و مایند مپ های مرتبط به هر یک از دروس می تواند قبل از شروع امتحان ساختار ذهن شما را طبقه بندی مجدد نماید

امتحان را با آرامش و با یاد خداوند متعال آغاز نمایید.

خواب کافی و مناسب داشته باشید،
بعضی از دانش آموزان شب قبل از امتحان را معمولاً بیدار می مانند و مطالعه می کنند و این کاری اشتباه است زیرا بدن دچار کم خوابی می شود و تمرکز در حین امتحان از بین میرود.
تغذیه مناسب داشته باشید
در صبح روز امتحان از خوردن غذاهای چرب و شیرین جداً خودداری کنید بیشتر از کربوهیدرات ها و مواد فیبری استفاده کنید
ارتباط های منفی را حذف کنید.
در ایام امتحانات ارتباط خود را با دوستانی که دچار اضطراب شدیدی می‌شوند محدود کنید چرا که اضطراب آن ها به شما نیز منتقل می شود

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
یک راز موفقیت تحصیلی

در سر جلسه امتحان حتما ساعت مچی به همراه داشته باشید تا بتوانید زمانتان را مدیریت کنید.
ترجیحاً یک بطری آب با خود به همراه داشته باشید چرا که آب می‌تواند به افزایش تمرکز و جریان خون رسانی بدن کمک نماید در نتیجه مغز عملکرد بهتری خواهد داشت.
ولی مراقب باشید آب روی سوالات نریزد.

.

در حین آزمون از فکر کردن به نتیجه و نمره جداً خودداری نمایید سعی کنید

در مورد سوالات دشوار تمام راه ها و کلماتی را که در رابطه با سوالات دشوار به ذهنتان می رسد و روی یک کاغذ چک نویس یادداشت نمایید و سپس بتوانید بهترین پیوند ارتباطی و کلامی را بین آنها ایجاد کنید..

تا پایان وقت آزمون بنشینید و عجله‌ای برای به پایان رساندن آزمون نداشته باشید.

قبل از ورود به جلسه آزمون چک نمایید که تمام لوازم مورد نیاز اعم از پاک کن، مداد، خودکار کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی را به همراه داشته باشید.

در صورتی که محل نشستن شما دارای هر گونه مشکل اعم از سر و صدا با مشکل سرمایشی یا گرمایشی است آن را به مراقبین آزمون اطلاع دهید.

در نهایت برای موفقیت تحصیلی اگر نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید ما در کنار شما هستیم

09129177163 .

4.8/5 - (59 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *